شخصیت شناسی

شخصیت شناسی و شناخت اختلالات شخصیت

 

روان‌شناسی علم مطالعه رفتار افراد است . کارکنان یک سازمان به ویژه مدیران دائما با افراد سر و کار دارند و یک فرد حرفه‌ای همواره باید مراقب احساس، ادراک، تفکر، هوش، شخصیت، هیجان و انگیزش خود و همکاران‌اش باشد.

مدیر، کارمند و در کل همکار خوب باید روان‌شناس باشد! باید بداند انسان‌ها شخصیت‌های متفاوتی دارند و هر شخصیت نقاط ضعف و قوت خود را دارد. آن‌گاه است که می‌تواند به درستی تصمیم بگیرد چه رفتلری با افراد داشته باشد، اگر مدیر است چه کاری را به چه کسی واگذار کند، چطور انتظارتش از دیگران را تعریف کند، چگونه با آن‌ها رفتار کند، چگونه روی آن‌ها تاثیر گذارد و در نهایت چگونه آن‌ها را به درستی به کار گمارد.

در این دوره خود را می‌شناسیم و با تیپ شخصیتی خود آشنا می‌شویم. نقاط ضعف و قوت تیپ‌های مختلف را بحث می‌کنیم. در مورد سلامت روان و عوامل ایجاد کننده اختلالات گفتگو می‌کنیم و نشانه‌ها و نحوه تشخیص آن‌ها را بررسی می‌کنیم تا یاد بگیریم چگونه با آن‌ها رفتار کنیم و چه آموزش‌های مفیدی برای آن‌ها در نظر بگیریم.

شما با تجربیاتی آشنا خواهید شد تا افراد را بشناسید و بهترین تصمیم‌گیری ها را در واگذاری کارها و برخورد با آن‌ها داشته باشید.

 

سرفصل‌ها:

  • روان‌شناسی و مدیریت زوابط
  • سلامت روان
  • آشنایی با مدل‌های شخصیت شناسی
  • تیپ‌های شخصیت بر اساس کلاسترها
  • نشانه‌های اختلالات شخصیت
  • خود شناسی
  • نحوه برخورد با شخصیت‌ها

برای چه کسانی مفید است؟

این دوره برای تمامی کسانی که دوست دارند خود و دیگران را بهتر و بیشتر بشناسند و برخورد تاثیرگذار داشته باشند مفید و بسیار کاربردی است. افرادی که در حال کار به‌عنوان مدیر یا کارمند هستند نتایج بسیار مفیدی در مورد رابطه بین شغل و شخصیت خواهند گرفت! روانشناسی شخصیت دانشی است که فراگیری آن به ویژه برای مدیران و کارمندان ضرورت دارد.  شرکت در این دوره برای دانشجویان روان‌شاسی و کلیه رشته‌های مدیریتی نیز توصیه می‌شود.

 

جهت مشاهده جزئیات دوره های آموزشی اینجا کلیک کنید